Remont ulicy w przyspieszonym tempie

Jakiś czas temu, pod moimi oknami, miał miejsce remont ulicy, a właściwie jej przebudowa. Piaskowa nawierzchnia została zastąpiona asfaltową z chodnikami i podjazdami z kostki brukowej. Cała operacja była bardzo sprawna, a wszystko zarejestrowała kamera Edimax IC-3030, którą wcześniej opisywałem. Mając serię cyklicznie wykonywanych zdjęć, postanowiłem zmontować z plików .jpg krótki film i wysłać do serwisu youtube. Polecam oglądanie filmu po przełączeniu na rozdzielczość 720p.

Reklamy

11 Responses to Remont ulicy w przyspieszonym tempie

 1. janek says:

  No ładny filmik… jaka była częstotliwość robienia zdjęć? I czy te zdjęcia specjalnie ustawiałeś „pod remont” czy każdego dnia tak czy siak są robione?

  Mam jeszcze pytanie co do detekcji ruchu i wysyłania zdjęć na maila.. Jak definiujesz obszar do wykrycia? Czy jak ktoś np szybko przeskoczy przez płot to kamera zdąży mu zrobić chociaż 1 zdjęcie i Ci wysłać? Czy da radę wtedy rozpoznać taką osobę?

  • techniczny says:

   Zdjęcia co 3-5 minut od 7 do 16 plus dorzucone trochę z wykrytym ruchem, trochę zostało wycięte.
   Idealnie byłoby gdyby po wykryciu ruchu (przez kamerę lub czujnik ruchu) była robiona seria zdjęć. I tak będzie. Mam też koncepcję kilku innych ulepszeń.
   Co do rozpoznania – nie jest to idealne, ale też nie jedyne zabezpieczenie. Poza tym kamera przydaje się nie tylko do zabezpieczenia, ale jak już jest to w wielu innych sytuacjach.

 2. janek says:

  ps. I czy nie za mało swojego podwórka monitorujesz? Większość obrazu to w sumie ulica i to co po drugiej stronie…

 3. spexpl says:

  Tak z ciekawości ile trwał ten remonto? Z tego co widzę, po szybkim starcie było kilka dni przestoju, a was uraczono pracami pozostawionymi w „polu”/

  • techniczny says:

   Cały remont był bardzo sprawny (miesiąc-półtorej), przynajmniej patrząc jak sobie radziły firmy na sąsiednich ulicach. W tym czasie przebudowano bodaj 260 metrów ulicy. Przestój wynikał głównie stąd, że prace trwały wtedy na innym odcinku.

   • spexpl says:

    A jaki odcinek był remontowany u ciebie? I czy to była „prosta” droga między dwoma skrzyżowaniami?

   • techniczny says:

    Z tego co pamiętam to 260 metrów, ale po drodze były 3 wyniesione skrzyżowania z kostki brukowej. Sporo pracy było też z dopasowaniem chodnika/podjazdów do poziomów/wykończenia po stronie posesji.

   • spexpl says:

    O to jedynie należy się cieszyć, iż projektant pomyślał o wyniesionych skrzyżowaniach :>

   • techniczny says:

    IMO bardzo dobre rozwiązanie. Jestem przeciwnikiem nadużywania progów zwalniających, a przy wyniesionych skrzyżowaniach daje się jechać z przepisową prędkością bez narażania zawieszenia.

 4. janek says:

  A te wszystkie akcje z wykrywaniem ruchu ustawiasz przez wbudowany soft kamerki czy przez oprogramowanie na routerze/kompie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: